Stredná odborná škola techniky a služieb, Brezno

 

Navigácia

Partneri

Prezentácia

Fotogaléria

Streda 24. 10. 2018

Kalendár

Galéria

Kontakt

Stredná odborná škola techniky a služieb
Laskomerského 3, 977 46 Brezno.
Spojovateľka: č.t. 048 630 40 22
Sekretariát: č.t. 048 630 40 15
Email: sekretariat@spsbr.edu.sk

Počítadlo

Počet návštev: 5234356

Vitajte na stránkach školy SOŠ TaS

Milí študenti,

na tejto stránke nájdete rozvrhy hodín, aktuálne suplovanie, informácie o možnostiach štúdia na našej škole pre budúcich prvákov a ďalšie užitočné informácie o SOŠ techniky a služieb. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

 

Aktuality, novinky

  • 16. októbra sa triedy II. A, III. A. IV. A a I. KN vybrali namiesto vyučovania do Zvolena. Mali sme rezervované lístky na divadelné predstavenie Denník Anny Frankovej v Divadle Jozefa Gregora-Tajovského. Divadelné predstavenie vzniklo na základe denníka, ktorý si písala Anna Franková, nemecké židovské dievča počas 2. svetovej vojny v úkryte na povale počas dvoch rokov. Hoci naši študenti predstavenie videli v rámci vlaňajšej Divadelnej chalúpky, spracovanie vo Zvolene sa im páčilo oveľa viac. Príbeh Anny – takmer ich rovesníčky ich zaujal a s exkurziou do Zvolena boli spokojní.

  • Aj tak by sme mohli nazvať podujatie, ktoré sa uskutočnilo v prvý októbrový týždeň na našej škole. Jablková výstava starých odrôd bola spojená s prípravou jabĺčkových jedál našimi žiakmi. Vystavené dobroty ako jablkové ruže, ovocný pohár, placky či mrežovník lákali na výstave vo vestibule školy. Jabĺčka, hrušky, čerešne zo záhrad našich starých rodičov, medzí a sadov majú nielen rôzne chute, tvary, a vône, ale zároveň sú aj našim kultúrnym dedičstvom, preto je dôležité ovocné stromy chrániť a starať sa o ich zachovanie do budúcnosti.

  • Oficiálne si tento deň pripomíname 26. septembra, ale my sme boli súčasťou prednášky v predstihu – 25. septembra v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Žiaci I.A, II.A, III.A a I.KN sa dozvedeli veľmi zaujímavé fakty o anglickom a čínskom jazyku v 2 sekciách: InfoUSA pod taktovkou Mgr. Róberta Címera a Britského centra – Window of Shanghai na čele s Mgr. Natáliou Turčínovou. Prednášky boli plné zaujímavostí, ktoré nie sú bežnou súčasťou školského kurikula. Perličky o slovách v anglickom jazyku, jazykové hry, ba dokonca aj reálne počítanie a písanie slov v čínskom jazyku si žiaci s obrovským záujmom vyskúšali a určite si to aj užili. A aby sme nezabudli na posolstvo dňa jazykov, cudzí jazyk je brána do sveta...

  • Naši žiaci dostali nezvyčajnú možnosť: vypočuť si prednášku od profesora výživy : J. A. Scharffenberga, M. D., M. D. H. z univerzity z Kalifornie. Pán profesor bol praktickou ukážkou zdravého životného štýlu. Jeho energia a nadšenie vôbec nepotvrdzovali jeho skutočný vek – 95 rokov. Počas prednášky odborne motivoval žiakov, ako žiť dlho a zdravo.

    Mgr. Tibor Kapusta