• Inštrukcie k používaniu Preukazu ISIC/EURO26

Bližšie informácie nájdete na tomto odkaze

Kontaktná osoba na SOŠ TaS v Brezne: PaedDr. Monika Ďurajdová

Inštrukcie k používaniu Preukazu ISIC/EURO26

1. Na preukaz je potrebné nalepiť fotografiu s použitím priloženej fólie. Bez fotografie je preukaz neplatný.

1. Pre využívanie zliav ISIC a EURO<26 v obchodoch, kinách, Orange, kúpaliskách, e-shopoch, na cestovanie, poistenie,  na zľavy ISIC a EURO<26 v zahraničí  je preukaz platný hneď od obdržania, až do doby vyznačenej na preukaze, napr. 09/2020.

V ďalšom roku sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky 09/2021.

Viac na: www.isic.sk

1. V SAD sa karta aktivuje prvým nabitím kreditu u šoféra autobusu alebo na predajnom mieste dopravcu.

1. V MHD (na predajnom mieste alebo cez internet) si žiak môže na preukaz kúpiť mesačník, alebo nahrať kredit.

1. Pre použitie na bezplatnú vlakovú dopravu je potrebné, aby žiak s preukazomISIC/EURO26  išielna železničnú stanicu a preukaz si zaregistroval. Pre registráciu je potrebný preukaz totožnosti, registrácia je zdarma.Registráciou žiak získa  papierový preukaz zákazníka. Pri cestovaní používa už iba svoj preukaz ISIC/EURO<26 – najprv si kúpi cestovný lístok na bezplatnú dopravu za 0 € a vo vlaku ukáže revízorovi lístok a svoj preukaz ISIC/EURO<26. (papierový preukaz od železníc už nemusí nosiť).
          2.

Viac na:  www.transcard.sk