Zmluvné strany:

2. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
        3. Stredná odborná škola techniky a služieb Brezno

Predmet zmluvy:

Spolupráca zmluvných strán za účelom napĺňania cieľov národného projektu „IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie“.

Partnerská škola sa zaväzuje realizovať aktivity projektu:

1. Prostredníctvom vybraných učiteľov školy využívať vo výučbe v projekte vytvorené inovatívne metodiky.
        2. Zapojiť  učiteľov do vzdelávania a testovania ECDL.
        3. Využiť kapacity projektu pre zapojenie učiteľov informatiky, matematiky, prírodných a technických vied do kontinuálneho vzdelávania učiteľov.
        4. Zapojiť sa do transformácie na digitálnu školu.

Podpísaním tejto zmluvy sa CVTI SR a UPJŠ zaväzujú, že v spolupráci s ďalšími partnermi budú zabezpečovať podporu pre realizáciu aktivít Partnerskej školy:

1. V rámci kapacít projektu vzdelávať učiteľov informatiky, matematiky, prírodných a technických vied v ponúkaných programoch kontinuálneho vzdelávania.
        2. Poskytnúť podporu pre zapojenie  učiteľov do ECDL.
        3. Poskytnúť všetky výstupy projektu pre výchovnovzdelávací proces na Partnerskej škole.
        4. Poskytnúť model pre implementáciu informatických tried a konceptu Sieťovej akadémie s dôrazom na koncepty IoT riešení na danej škole.
        5. Podporovať vytváranie  priamych väzieb Partnerskej školy s  IT firmami a lokálne partnerstvá so základnými školami a IT firmami pre realizáciu vybraných aktivít.
        6. Poskytovať Partnerskej škole metodickú podporu pri všetkých realizovaných aktivitách v rámci národného projektu.

Doba trvania zmluvy:

1. Táto zmluva sa uzatvára na dobu určitú  počas platnosti Zmluvy o poskytnutí NFP do 31. 08. 2022 a počas doby udržateľnosti projektu do 31. 08. 2027.